Czy warto kupować etykiety na butelki?

Wino i napoje alkoholowe stoją w każdym barku domowym. Czasem dołączają do nich wyroby niesklepowe. Jak rozpoznać, co pijemy albo nalewamy gościom? Potrzebna jest właściwa etykieta na nalewkę.
Jeśli babcia lub dziadek pędzą w domu bimber, a potem przelewają do wyparzonych buteleczek, etykieta na nalewkę powinna być pod ręką, żeby mogli ją od razu przykleić. Najważniejsze informacje to: z jakiego owocu został zrobiony alkohol oraz rok produkcji. Kiedy nie zapisze się tego podczas rozlewania i wstawi butelki jak popadnie do szafki na strychu, po latach nikt nie będzie pamiętał, jaki smak kryje się w danej zakorkowanej butelce.
the-bottle-427953_640Ładna etykieta na nalewkę to też świetny pretekst, aby podarować taki trunek znajomym na imieniny lub urodziny. Nie trzeba wtedy kupować żadnego prezentu, tylko można podzielić się czymś, co zrobiliśmy sami, to bardzo satysfakcjonujące. Taka etykieta na nalewkę ma zdjęcie owoców i jest wydrukowana na schludnym świecącym papierze. Potrzebny jest tylko mazak do pisania po płytach cd i można na niej umieścić własne życzenia lub dedykację.
Ostatecznie etykieta na nalewkę nie jest bardzo skomplikowana i można ją samemu zaprojektować i wydrukować w domu. Potrzebny jest tylko specjalny papier i gilotyna to cięcia. Wtedy mamy już zupełnie spersonalizowaną etykietkę i możemy ją przyczepiać do butelek.
Dobrze się pije własne trunki, wtedy wiadomo, że nie są one trujące i ile zawierają cukru. Niestety etykieta na nalewkę na trunkach sklepowych może zawierać nieprawdziwe informacje..

Dodaj komentarz