Switch przemysłowy

Możliwość sprawdzenia parametrów pracy maszyny, w dowolnym czasie i miejscu, jest to niezaprzeczalna zaleta obecnie stosowanych technologii w automatyce przemysłowej. Często zdarza się tak, że automatyk musi z domu lub będąc w podróży „zajrzeć” na maszynę i sprawdzić co się z nią dzieje, zmienić parametry lub zdiagnozować usterkę. Umożliwi mu to switch przemysłowy. Switch przemysłowy jest to urządzenie, które umożliwia nawiązywanie połączeń. Nie tylko automatycy korzystają ze switch’y przemysłowych, ale zapewne oni korzystają z nich najwięcej.

Jaki powinien być dobry switch przemysłowy?

Automatyka przemysłowa wymaga przede wszystkim, aby switch’e przemysłowe zapewniały duże prędkości nawiązywanego połączenia. Powinny być one zaopatrzone w porty Ethernet’owe, które wspierają automatyczną negocjację szybkości połączeń. Umożliwia to rozszerzenie zasięgu sieci w sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do gniazd, a potrzebujemy umieścić na przykład kamery, telefony itp.

Switch przemysłowy powinien posiadać możliwość podłączenia światłowodu. Takie połączenie jest najbardziej niezawodne i gwarantuje największą szybkość transferu.

Innymi parametrami jakie powinny mieć dobre switch’e przemysłowe, to wytrzymałość na niesprzyjające warunki pracy. W przemyśle na halach występuje często duże zapylenie, wysoka lub niska temperatura, mgła olejowa, wysoka wilgotność. Switch przemysłowy musi być odporny na powyższe czynniki inaczej nie będzie w stanie pełnić swojej funkcji, lub będzie konieczna częsta jego wymiana, co jest niepożądane głównie ze względu na cenę.

Więcej informacji znajdziesz tu: http://induprogress.pl/produkty/komunikacja-i-pomiary/switche-przemys%c5%82owe/

.